onlinemag.cz Další magazíny: Auto moto | Cestování | Domov | Finance | Reality | Elektro | Kultura | Móda | Hobby | Sport

Superpremiová a premiová krmiva pro Vašeho mazlíčka

Mnoho lidí má doma nějakého domácího mazlíčka. Většinou se jedná o pejska nebo kočičku. Už dávno jsou časy, kdy majitelům bylo jedno, co dávají svému mazlíčkovi jako krmení. Dnes majitelé udělají pro svého mazlíčka téměř cokoli, aby se měl dobře. Výběru toho správného krmiva věnují velkou pozornost.

Syrová strava vs. granule, konzervy

Aktuálně je velmi moderní krmit syrovou stravou. Jedná se o maso společně s nějakým doplňkem, jako je zelenina, ovoce. Tento způsob krmení se zdá být nejlepším, protože nahrazuje přirozenou stravu psa, nebo kočky. každý ale nemá takové možnosti, aby mohl svému mazlíčkovi připravovat takové krmení.

Výrobci krmiv se tak snaží co nejvíce nahradit maso stejně kvalitním krmením v podobě granulí nebo konzerv. Krmivo pro psy tak může být kvalitní a velmi pestré.

Kvalitní granule

Rozdíl mezi levnými granulemi ze supermarketu a dražšími kvalitními granulemi od chovatelů je poměrně markantní. Stačí srovnat etikety obou výrobků. Zatímco levné granule jsou složeny převážně z obilovin, solí a různých dochucovadel, kvalitní granule obsahují vysoké procento masa, vitamínů a dalších prospěšných látek. V podstatě takové granule pro psy obsahují velmi podobné výživové hodnoty jako syrové maso.

Rozdělení krmiv

Jak poznáte kvalitní granule pro pejska? Především podle ceny. Kvalitní krmivo nestojí 14kg pytel pod 1000,- Kč. Dále byste měli dát na rady zkušených chovatelů a ne na reklamy v televizi. Chovatel dokáže poradit špičkové krmení. Pokud budete vybírat sami, existuje rozdělení krmiv na superpremiová, premiová a standard. Superpremiová krmiva by měla patřit mezi špičkové a měla by obsahovat vysoký podíl masa.

Velmi často se stává že jsou zvířata alergická na různé potraviny. Proto existují i další řady granulí, která jsou speciálně zaměřená. Jedná se o hypoalergenní nebo holistické granule.

Speciální granule

Kromě hypoalergenních granulí a holistických granulí bez obilovin můžeme granule rozdělit ještě podle dalších kritérií. Vyrábí se speciální granule pro štěňata, pro pejsky seniory, pro fenky v březí nebo po porodu, nebo pro pejsky s vysokou zátěží.

V každém typu granulí jsou pak rozdílné látky, které jsou pro pejsky v konkrétním věku nebo zátěži prospěšné a prodlužují mu tak spokojený život.

Pokud chcete vybrat pejskovi nebo kočičce opravdu kvalitní superpremiová a premiová krmiva, obraťte se na specialisty v oboru a navštivte obchod s krmivy www.propacky.cz